Berlusconi operohet, ja gjendja e tij

Berlusconi operohet, ja gjendja e tij

14:19, 01/05/2019

Ish-presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi po rimëkëmbet në spital pas operacionit të suksesshëm për një bllokim të zorrëve.

Berlusconi shkoi me nxitim në spitalin e San Raffaele të martën në mëngjes, teksa në fillim dyshohej për një problem me veshkat.

Megjithatë, është raportuar që 82-vjeçari kishte një pengesë të zorrëve.

Presidenti i ekipit të Monzas kishte shpresuar të merrte pjesë në paraqitjen e kandidatëve të Forza Italia për zgjedhjet evropiane dje.

“Faleminderit të gjithëve për dashurinë tuaj dhe për shumë mesazhe që kam marrë. Unë jam i aftë dhe i gatshëm për këtë fushatë zgjedhore!” shkroi ai në Facebook.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco