VIDEO/ Ky është qyteti fantazëm i Çernobilit, ku vetëm era qan

VIDEO/ Ky është qyteti fantazëm i Çernobilit, ku vetëm era qan

12:05, 01/05/2019

Ndodhi në 25-26 prill 1986 dhe sot, këto janë pamjet e një qyteti fantazëm, si në filma, i gjithë ç’kambetur nga Çernobili, pas shpërthimit bërthamor aksidental.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco