Zyrtare/ Joe Biden shpall kandidimin për president në zgjedhjet 2020

Zyrtare/ Joe Biden shpall kandidimin për president në zgjedhjet 2020

12:50, 25/04/2019

Në një video të lëshuar të enjten në mëngjes, ish-nënpresidenti Joe Biden njoftoi zyrtarisht se po kandidon për president në vitin 2020 - duke i dhënë fund spekulimeve muajsh rreth qëllimeve të tij.

Biden bëhet demokrati e 20-të për të hyrë në garën e zgjedhjeve 2020 dhe hyn si një kandidat i profilit të lartë, me dekada përvojë.

Ai do të mbajë ngjarjen e tij të parë si kandidat në Pittsburgh të hënën.

Pas njoftimit të tij zyrtar, intervista e parë televizive e Biden do të mbahet në "The View" të ABC të premten.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco