Italiani i fshihte paratë në furrë, e dashura i djeg 40 mijë euro për një strudel!

Italiani i fshihte paratë në furrë, e dashura i djeg 40 mijë euro për një strudel!

10:50, 21/04/2019

Një ëmbësirë me 40,000 euro. Një strudel i përgatitur në 200 gradë në një furrë e cila ishte kthyer në kasafortë për para të padeklaruara. Kështu dhe u zhduk një pjesë e pasurisë së Alberto Vazzoler një ish dentist i cili zotëronte shumë të ardhura në të zezë.

Seanca për gjykimin e tij u mbajt në Padova. Ngjarja ka ndodhur në vitin 2016 por vetëm tani u publikua pasi Alberto Vazzoler, një sipërmarrës nga San Donà di Piave, doli në gjyq i akuzuar për shmangien e autoriteteve tatimore, duke ricikluar para jashtë vendit.

Djegja e sasisë së madhe të parave u bë nga e dashura e tij Silvia Mara.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco