Qëlloi veten me plumb në kokë, ndërron jetë në spital ish-Presidenti

Qëlloi veten me plumb në kokë, ndërron jetë në spital ish-Presidenti

17:48, 17/04/2019

Ka ndërruar jetë ish-presidenti peruan Alan Garcia, i cili qëlloi veten sot me një armë zjarri.

Ngjarja ndodhi pasi Policia shkoi ta arrestonte në shtëpinë e tij në kryeqytetin Lima

Radio RPP nga Lima, raportoi se ish shefi i Shtetit, u mbyll në dhomë dhe qëlloi veten në kokë kur pa të hynin agjentët e policië gjyqësore në rezidencën e tij.

Ai mbeti fillimisht i plagosur i rëndë, ndërsa ndërroi jetë në urgjencën e spitalit Casimiro në lagjen Miraflores. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gramoz17/04/2019 18:02

Amon mos i jepni keto lajme se kan efekt domino dhe po na bon ndonji hata edvin zorraxhiu, dhe mjer Ridhjerja na mbetet pa gurun e saj.

Shto koment

Denonco