Lajm i keq nga Parisi: Katedralja Notre Dame mund te mos shpëtojë dot

Lajm i keq nga Parisi: Katedralja Notre Dame mund te mos shpëtojë dot

22:27, 15/04/2019

Ministria e Brendshme franceze ka dhënë një lajm të keq.

Katedralja Notre Dame mund të mos shpëtohet dot, pavarësisht se vazhdojnë përpjekjet e zjarrfikësve për të vënë zjarrin nën kontroll.
 Zjarri shpërtheu në Notre Dame në qendër të Parisit në orën 7 pasdite, sipas policisë kombëtare.

Pamja e tymit mund të shihet nga maja e katedrales mesjetare, meqë flaka dilte pranë dy kullave të saj zile.
 Shërbimet franceze të zjarrit thanë se nuk janë "të sigurt" nëse zjarri mund të ndalet, sipas AFP.
Si maja ashtu dhe kulmi i katedrales tani janë shembur.
Filmimet nga vendi i ngjarjes treguan flakë brenda një prej dy kullave të ndërtesës.
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco