Makina sulmon turmën me shpejtësi, vdesin 6 persona

Makina sulmon turmën me shpejtësi, vdesin 6 persona

18:27, 22/03/2019

Të paktën 6 perosna kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur pasi u shtypën nga një makinë me shpejtësi të madhe e cila i kaloi përmes një turme njerëzish.

Ngjarja ndodhi rrreth orës 6 të mëngjesit në Zaoyang në provincën kineze Hubei.

Sipas mediave lokale, policia ka vrarë autorin e ngjarjes. Personat e plagosur janë dërguar me shpejtësi në spital.

Hakmarrje ndaj shoqërisë?-Sipas policisë, personi nën drejtimin e makinës ka shtypur personat në zonë, në një pjesë pedonaleje. Ngelet të shikohet nëse episodi mund të klasifikohet si një ‘hakmarrje ndaj shoqërisë’.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco