FOTO+VIDEO/ Shpërthim i fuqishëm në fabrikën kimike, ka viktima

FOTO+VIDEO/ Shpërthim i fuqishëm në fabrikën kimike, ka viktima

23:04, 21/03/2019

Një shpërthim i madh në një fabrikë kimikë ka marrë jetën e gjashtë personave dhe plagosur tridhjetë të tjerë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Yancheng në Kinën Lindore. Sahpërthimi ndodhi në orën 14:50 lokale (06:50) në uzinën e drejtuar nga Tianjiayi Chemical.

Shpërthimi u shkaktua nga një zjarr brenda në fabrikë, thanë zyrtarët për shtypin lokal.

Administrata e tërmetit në Kinë raportoi se shpërthimi shkaktoi lëkundje të forta sa një tërmet 2.2 ballë.

 

 

Ja dhe disa foto:

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco