Kujdes! Facebook humb sigurinë në fjalëkalime

Kujdes! Facebook humb sigurinë në fjalëkalime

20:38, 21/03/2019

Një tjetër skandal ka përfshirë rrejtin social Facebook.

Raportohet se të paktën 20.000 përdoruesve të rrjetit u janë vjedhur fjalëkalimet. Hulmutuesi i sigurisë Brian Krebs tha se gjigandi social dështoi në mbrojtjen e të dhënave pasi rreth 600 milionë fjalëkalime ishin ruajtur me tekst të thjeshtë.

Fjalëkalimet që u ekspozuan mund të datojnë që nga viti 2012, tha ai.

Në një deklaratë, Facebook tha se kishte zgjidhur tashmë problemi e krijuar dhe se po punon për rritur sigurinë e të dhënave.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco