Tre adoloshentë të vdekur në një hotel, përgjaket Dita e Shën Patrikut

Tre adoloshentë të vdekur në një hotel, përgjaket Dita e Shën Patrikut

13:27, 18/03/2019

Tre adoleshentë kanë vdekur pas një përplasjeje në festën e Shën Patrikut në një hotel në Cookstown, Irlandë.

Një vajzë 17-vjeçare dhe dy djem të moshës 16 dhe 17 vjeç vdiqën pas incidentit jashtë hotelit Greenvale mbrëmjen e së dielës. Disa adoleshentë të tjerë u dërguan në spital.

Oficieri i policisë, Mark Hamilton shprehet se një grup i madh i të rinjve ishin duke pritur për të hyrë në  disko rreth orës 21:30  kur filloi përplasja në pjesën  e përparme të derës së hotelit.

Një adoleshent, i cili po priste jashtë hotelit rrëfeu: "Ne ishim të gjithë jashtë duke pritur që porta të hapej dhe të futeshim. Pastaj të gjithë  filluan të lëviznin mbrapa duke shtyrë njëri- tjetrin."

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco