Sulm terrorist në Holandë

Sulm terrorist në Holandë

11:39, 18/03/2019

Një sulm me armë gjatë mengjesit të sotshem ka tronditur Hollandën

Një person ka hapur zjarr ndaj pasgjerve të një trami ne Utrechet

Raportohet për 7 persona të plagosur.

Ndërkohe që burimet flasin për një person që ka humbur jetën

Sheshi pranë stacionit të tamvajit është rrethuar nga policia. Shërbimet e emergjencës dhe tre helikopterë u dërguan në vendngjarje.

Të shtënat me armë filluan rreth orës lokale 10:45.

Autori i sulmit është larguar nga vendngjarja 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment