Shokuese/ Gjenden 19 viktima në kanalin e ujrave të zeza të mbuluar me qese

Shokuese/ Gjenden 19 viktima në kanalin e ujrave të zeza të mbuluar me qese

15:28, 16/03/2019

Plot 19 viktima janë gjetur të mbështjella me qese në kanalin e ujrave të zeza.

Ngjarja e rëndë dhe shokuese ka ndodhur në Meksikë. Trupat janë zbuluar në lindje të qytetit të Guadalajara mbrëmjen e së enjtes të hedhura në një kanal të ujrave të zeza.

Sipas policisë e gjithë kjo masakër mund të jetë për larje hesapesh ose për të zhdukur rivalitetin mes bandave të drogës. Qyteti ku janë gjendur trupat është i njohur për trafikimin të lëndëve narkotike.

Numri i viktimave mund të rritet sepse zhytësit po kërkojn end në kanalin ku janë gjendur nëntëmbëdhjet kufomat e para.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco