E pabesueshme, telefoni i shpëton jetën 43 vjeçarit

E pabesueshme, telefoni i shpëton jetën 43 vjeçarit

21:20, 14/03/2019

Mund të duket e pabesueshme por është e vërtetë.

Një burri në Australi telefoni nuk i shërbeu vetëm për të komunikuar por i shpëtoi edhe jetën. 43 vjeçari u sulmua nga një burrë tjetër- thotë policia.

Incidenti filloi kur sulmuesi, duke mbajtur një hark dhe shigjetë, u zu me njeriun jashtë shtëpisë së tij, vazhdohet në komunikatë.

Shigjeta thuhet se u shkarkua pasi banori ngriti telefonin për të fotografuar konfrontimin por që telefoni u bë objekti që i shpëtoi jetën.

Policia tha se shigjeta ka shpuar telefonin e viktimës, duke e gërvishtur në fytyrë. Ai pësoi një prerje të vogël, por nuk ishte e dëmtuar.

 

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment