VIDEO/ Shikoni përleshjen mes policisë dhe protestuesve në Venezuelë

VIDEO/ Shikoni përleshjen mes policisë dhe protestuesve në Venezuelë

22:55, 22/02/2019

Të paktën dy njerëz kanë vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur në përleshjet në kufirin e Venezuelës me Brazilin, raportojnë mediat lokale.

Forcat e sigurisë të Venezuelës hapën zjarr ndaj një grupi protestuesish që u përpoqën t'i pengonin ata që të bllokonin kufirin.

Presidenti Nicolás Maduro ka mbyllur kufirin e vendit me Brazilin pas vendimit që Brayili ishte i gatshëm të ofronte ndihmë humanitare.

Shikoni pamjet. Videoja është bërë virale në rrjet:

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment