Tronditet toka nga tërmeti i fuqishëm prej 7.5 ballësh

Tronditet toka nga tërmeti i fuqishëm prej 7.5 ballësh

15:43, 22/02/2019

Një tërmet i fortë ka lëkundur Ekuadorin dhe gjithashtu është ndjerë në Peru dhe Kolumbi, bën me dije Shërbimi Sizmologjik.

Tërmeti me magnitudë 7.5 ballë e kishte epiqendrën në në lindje-juglindje të Ambato, Ekuador. Lëkundjet e forta kanë shkaktuar panik tek banorët të cilët kanë dalë me vrap nga shtëpitë e tyre.

Një banor i tronditur në Cuenca, Ekuador, raportoi se ka përjetuar momente të tmerrshme për 30 sekonda.

‘Dridhja të forta për një kohë të gjatë e dritareve na zgjoi nga gjumi’, shkruan një grua në rrjetet sociale.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco