Ndalesa rutinë në trafik kthehet në përplasje vdekjeprurëse me armë

Ndalesa rutinë në trafik kthehet në përplasje vdekjeprurëse me armë

23:33, 21/02/2019

Policia në Kaliforninë e Veriut ka lëshuar pamjet e hidhura shkëmbimit të shkurtër të zjarrit vdekjeprurës midis një polici dhe një të dyshuari të armatosur, gjatë asaj që ishte një ndalesë rutinë trafiku.

Pamjet e siguruara nga kamerat e trupit të policit Riley Jarecki tregojnë momentin e të dyshuarit të armatosur Javier Hernandez Morales, 43 vjeç, me një pistoletë të vjedhur, pas një bisede të shkurtër midis të dyve të dielën në orën 11:00.

Pas shkëmbimit të zjarrit, polici qëllon të dyshuarin në automjet përmes xhamit të pasagjerit, duke e vrarë në vendngjarje.

Morales kishte një urdhër për arrestimin e tij, ndërsa me vete kishte një pushkë të jashtëligjshme.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment