Tërmet i fuqishëm 6.1 ballë, dyshohet për viktima

Tërmet i fuqishëm 6.1 ballë, dyshohet për viktima

19:03, 08/02/2019

Një termet me magnitudë prej 6.1 ka goditur Filipinet lindore, ka bërë të ditur U.S. Geological Survey. Ende nuk dihet për numrin e personave të vdekur apo të lënduar nga kjo fatkeqësi natyrore, shkruan Euronews.

Tërmeti goditi 80 kilometra në thellësi dhe 111 kilometra në lindje të Surigao në Mindanao. Kujtojmë se Filipinet shpesh herë goditen nga tërmetet e fuqishme apo nga fatkeqësitë e tjera natyrore.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco