FOTO/ Një palë atlete dhe gruaja Presidentit të Francës përfundon mes kritikave

FOTO/ Një palë atlete dhe gruaja Presidentit të Francës përfundon mes kritikave

16:23, 08/02/2019

Një palë atlete bardhë dhe gri ‘Louis Vitton’, bën që gruaja e Presidentit të Francës, Brigitte Macron, të përfundojë në qendër të kritikave.

Është kjo mënyra në të cilën bashkëshortja e Emmanuel Macron, u shfaq në një vizitë zyrtare në Egjipt fundjavën që lamë pas.

65-vjeçarja u shfaq e veshur me to, gjatë një vizite në tempullin e Abu Simbel.

Në Francë kanë shpërthyer polemikat lidhur me çmimin e atleteve të serisë ‘Run Away’ të ‘Louis Vuitton’, të cilat variojnë për nga 580 deri në 800 euro.

‘Gruaja e Presidentit shkel mbi rrogën e një punëtori të nivelit të ulët’, ishte një nga komentet e bëra në rrjet për Brigitte. 

Lidhur me këto kritika zonja e parë u detyrua që të bëjë sqarim:

‘Janë të marra hua. Veshjet nuk i përkasin zonjës së parë. Kështu funksionon, në mënyrë që të mos rëndohet shteti, por në të njëjtën kohë iu bëhet reklamë stilistëve francezë’.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco