VIDEO/ Spanja me zëmër në dorë! Ja çfarë po ndodh me 2-vjeçarin

VIDEO/ Spanja me zëmër në dorë! Ja çfarë po ndodh me 2-vjeçarin

18:03, 24/01/2019

Skuadra e shpëtimit ka filluar punën e saj për të hyrë në tunel. Tetë të dërguarit e skuadrës “Hunosa” do të duhet të zbresin në një kapsulë metalike përmes vrimës dhe të gërmojnë me dorë rreth katër metra horizontalisht, ku mendohet të jetë vogëlushi. Do të duhet një maksimum prej 24 orësh, sipas Ángel García Vidal, koordinator i operacionit, shkruan El Pais.

Skuadra e shpëtimit që po punon për nxjerrjen e 2 vjeçarit, Julen, të bllokuar brenda një pusi 100 metra të thellë, është në fazën finale. Ata janë shprehur se do të mund të arrijnë vogëlushin ‘në një kohë shumë të shkurtër’.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco