Miku i Ramës, Erdogan vizitë në Beograd pas heqjes së taksës për mallrat serb

Miku i Ramës, Erdogan vizitë në Beograd pas heqjes së taksës për mallrat serb

17:08, 24/01/2019

Miku i Edi Ramës, Rexhep Taip Erdogan, hoqi para disa kohësh taksën për produktet serbe që importohen nga Turqia.

Pas këtij veprimi është njoftuar se ai do të ketë edhe një takim zyrtarë në Beograd në muajin qershor dhe kjo është konfirmuar nga ambasadori turk atje.

“Këta janë vetëm hapat e parë të përgatitjes së vizitës së Erdoganit në Serbi. Jam i sigurt se ky bashkëpunim ndërmjet dy shteteve është më i mirë në histori”, ka thënë ambasadori turk, shkruan RTS.

Në takimin e ambasadorit turk me ministren e arsimit të serbisë është folur për mundësinë e hapjes së një shkolle turke në Beograd.

/Ariglon Pali/Syri.net/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco