Infermieri lë shtatzënë pacienten në gjendje kome, arrestohet

Infermieri lë shtatzënë pacienten në gjendje kome, arrestohet

13:24, 24/01/2019

Policia amerikane në Arizona ka arrestuar infermierin 36 vjeçar pasi e la shtatzënë një paciente derisa ishte në gjendje kome.

Sipas raportimeve mësohet se bëhet fjalë për Nathan Sutherland.

Sutherland akuzohet për sulm seksual si dhe për një akuzë tjetër për abuzum me një të rritur.

Pacientja 29 vjeçare thuhet se ishte në kujdesin e klinikës që kur ishte fëmijë.

Një hetim policor për sulmin seksual u nis, dhe mostrat e ADN-së u mblodhën nga stafi meshkuj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco