VIDEO/ Krokodili tmerron pushuesit në plazh

VIDEO/ Krokodili tmerron pushuesit në plazh

06:44, 17/01/2019

Turistët në një plazh në Kolumbi janë tmerruar kur panë parë duke ecur në plazh një krokodil gjigand. Ata nisën të iknin me vrap ndërsa një krokodil i madh hyri në plazh dhe nisi të ecte në breg.

Video e filmuar tregon zvarranikun që ecën në plazh në Parkun Kombëtar Natyror Tayrona në Santa Marta.

Zyrtarët e parkut kombëtar i kujtuan plazhistëve se parku u krijua për të mbrojtur kafshët e egra dhe prania e krokodilit ishte në fakt një shenjë pozitive.

Megjithatë, rojet evakuan plazhin për të shpëtuar krokodilin nga shikimi i pushuesve.

Videoja u bë virale në rrjet.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco