Kujtimet e Michelle Obama, mbi 3 milionë kopje të shitura nga libri i ish-zonjës së parë

Kujtimet e Michelle Obama, mbi 3 milionë kopje të shitura nga libri i ish-zonjës së parë

23:40, 11/01/2019

Libri me kujtime i ish-zonjës së parë të ShBA-së Michelle Obama, rezulton më i shituri për vitin 2018. Popullariteti i Michelle-s nuk është kufizuar vetëm në Amerikën e Veriut, pasi libri i saj pritet të dalë në librari në 31 gjuhë të ndryshme.

Libri “Becoming” i ish-zonjĂ«s sĂ« parĂ« tĂ« ShBA-sĂ« Michelle Obama rezultoi mĂ« i shitur i vitit 2018. Libri me kujtime Ă«shtĂ« shitur nĂ« mbi tre milionĂ« kopje nĂ« tĂ« gjitha formatet nĂ« AmerikĂ«n e Veriut nĂ« 15 ditĂ«t e para pas publikimit. Tani ka filluar shtypja e gjashtĂ« e librit dhe 3.4 milionĂ« kopje janĂ« gati pĂ«r libraritĂ« e Shteteve tĂ« Bashkuara dhe KanadasĂ«.

Popullariteti i Michelle Obama-s nuk është kufizuar vetëm në Amerikën e Veriut, por libri i saj me kujtime është më i shituri edhe në Britani, Gjermani, Francë, Itali, Holandë, Spanjë, Danimarkë, Norvegji, Finlandë dhe Greqi.

Gjithsej, libri do të dalë në librari në 31 gjuhë të ndryshme.

Javën që vjen, zonja Obama do të fillojë një turne në Shtetet e Bashkuara për ta prezantuar librin dhe më pas do të ndalet edhe në Evropë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco