E rrallë/ Policia spanjolle gjen emigrantë të fshehur në …

E rrallë/ Policia spanjolle gjen emigrantë të fshehur në …

09:35, 02/01/2019

Zyrtarët e Kufirit spanjoll, në kufirin e vendit me Marokun në Melilla gjetën dy emigrantë që u përpoqën të hynin në vend, teksa ishin të fshehur në dyshekë.

Zyrtarët e Gardës Civile hoqën dyshekët një automjete të dielën,  ndërsa më vonë këta dyshekë i hapën  dhe gjetën dy meshkuj brenda aty.

Shoferi i automjetit iku në Marok përpara se të arrestohej nga autoritetet, sipas raportimeve të medias lokale, ky është incidenti i parë i këtij lloji ku njerëzit të kontrabandohen me dyshekë.


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco