Sulmohet komisariati nga ISIS, 5 të vdekur

Sulmohet komisariati nga ISIS, 5 të vdekur

10:03, 25/11/2018

Atentati i ISIS në Libi, ku një grup njerëzish të armatosur kanë hapur zjarr duke sulmuar një komisariat në Tazirbu, në Cirenaica, ka shkaktuar vdekjen e 5 personave mes të cilëve civilë dhe policë.

Agresorët kanë marrë peng edhe disa njerëz përpara se të largoheshin nga vendngjarja.

Lajmin e bëjnë të ditur burime vendase, të cilat citojnë dëshminë e një dëshmitari dhe një mjeku në spitalin lokal, sipas të cilëve grupi që ka bërë sulmin kishte karakteristikat e luftëtarëve të Shtetit Islamik.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco