Rrëzohet autobuzi me nxënës, shënohen 28 viktima

Rrëzohet autobuzi me nxënës, shënohen 28 viktima

18:00, 24/11/2018

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Indi, ku një autobus nxënësish është rrëzuar dhe si pasojë kanë humbur jetën 28 persona.

Aksidenti mësohet se ka ndodhur për shkak të shpejtësisë së lartë.

Një zyrtar ka thënë se 25 prej viktimave janë nxënës të cilët po ktheheshin nga shkolla.

Rreth 150,000 njerëz vdesin çdo vit në rrugët e Indisë, shpesh për shkak të drejtimit të pakujdesshëm, rrugëve të këqija apo dhe automjete të mbipopulluara me pasagjerë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco