Shkroi ese për krimin në qytet, vritet 2 vite më vonë nxënësja

Shkroi ese për krimin në qytet, vritet 2 vite më vonë nxënësja

02:54, 24/11/2018

"Ne jemi në një gjendje kaosi, në qytetin ku jetoj, dëgjoj dhe shoh shembuj negativ dhe kaos pothuajse çdo ditë. Fëmijët e vegjël janë viktima të dhunës së paarsyeshme të armëve ..."

Dy vjet më parë, nxënësja 11-vjeçare e Milwaukee, Sandra Parks i shkroi këto fjalë në një ese ku foli për vrasjet në qytetin e saj.

Të hënën natën, 13 vjeçarja u qëllua nga një plumb pasi shtëpinë e saj disa persona qëlluan drejt shtëpisë së saj, përcjell syri.net.

Kjo vrasje ka tronditur mbarë qytetin e Milwaukee dhe thuajse të gjitha mediat kanë shkruar rreth kësaj ngjarjeje.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco