Arabia Saudite 'torturoi aktivistët femra'

Arabia Saudite 'torturoi aktivistët femra'

23:02, 20/11/2018

Arabia Saudite ka torturuar dhe ngacmuar seksualisht aktivistët e të drejtave të njeriut, duke përfshirë disa gra, kanë pretenduar grupet e të drejtave të njeriut.

Të burgosurat në burgun e Dhahbanit të mbretërisë thuhet se janë elektrizuar.

Arabia Saudite ka arrestuar disa aktivistë të të drejtave të grave në fillim të këtij viti si dhe klerikë dhe intelektualë me ndikim janë arrestuar gjithashtu.

/Syri.net/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco