U ndërtuan ilegalisht, konfiskohen tetë vila

U ndërtuan ilegalisht, konfiskohen tetë vila

17:22, 20/11/2018

Policia e Romës ka konfiskuar tetë vila të ndërtuara ilegalisht nga një klan mafioz në periferi dhe buldozerët do t'i shkatërrojnë.

Ministri i Brendshëm italian Matteo Salvini dhe kryebashkiaku i Romës Virginia Raggi ishin në vendin e ngjarjes kur 600 policë rrethuan vilat, Syri.net.

Klani ka rrënjë etnike rome (cigane) dhe në qershor disa anëtarë të Casamonica sulmuan planin e Salvini për të kryer një regjistrim të popullsisë rome të Italisë.

/A.P/Syri.net/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco