VIDEO/ Edhe francezët si kuksianët, djegin pikën e pagesës në Autostradë, kundër çmimit të naftës

VIDEO/ Edhe francezët si kuksianët, djegin pikën e pagesës në Autostradë, kundër çmimit të naftës

11:38, 20/11/2018

Franca është përfshirë ka disa ditë nga protesta të mijra qytetarëve pas rritjes së çmimit të karburanteve.

Ka paturv edhe raste dhune dhe një përson ka humbur jetën.

Ndërkohë që janë arrestuar me dhjetra persona nga ana e policisë.

Organizatorët e manifesitemeve kanë thënë se protesta nuk ndalen deri ne uljen e cmimit të karburanteve.

Në videon e mëposhtme kemi një grup manifestuesish që i kanë vënë flaken një pike të pagesës në një autostradë në France 

Shikoni videon

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

gramoz20/11/2018 15:55

Dua ti bej nje pyetje erjon pederastit, po keta francezet shpellare jane?

Shto koment

Denonco