Policia vret rojen e sigurisë, njihuni me ngjarjen e rëndë

Policia vret rojen e sigurisë, njihuni me ngjarjen e rëndë

01:50, 13/11/2018

Një roje e armatosur e sigurisë në një bar në periferi të Çikagos u vra nga policia ndërsa mbajti një të dyshuar të armatosur, sipas zyrtarëve dhe dëshmitarëve.

Pas e qëlloi me armë zjarri rreth orës 04:00 të së dielës, Jemel Roberson, 26 vjeç, ndoqi një sulmues dhe plagosi në shpinë derisa policia mbërriti.

Momentet pasi policia erdhi në vendngjarje, një oficer hapi zjarr ndaj rojes me ngjyrë Roberson, i cili ishte duke e vrarë sulmuesin.

Miqtë thonë se Roberson ishte një muzikant që kishte ëndrrat e bashkimit me policinë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment