Gjyqtarja rrëzohet në zyrë dhe thyen tri brinjët

Gjyqtarja rrëzohet në zyrë dhe thyen tri brinjët

20:29, 08/11/2018

Gjyqtarja e Gjykatës së Lartë të SHBA Ruth Bader Ginsburg ka tre thyer brinjë pasi është rrëzuar të mërkurën, thotë gjykata.

Rënia ndodhi në zyrën e saj në Gjykatën Supreme në Uashington.

Zonja Ginsburg, 85 vjeç, shkoi për në shtëpi pas rrëzimit, por ishte në siklet dhe shkoi më pas në Spitalin Universitar të Xhorxh Uashingtonit të enjten në mëngjes, thuhet në një deklaratë të gjykatës.

Testet treguan se ajo kishte thyer tre brinjë në anën e saj të majtë.

/A.P/Syri.net/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco