Takim Putin-Trump në Argjentinë? Flet Lavrov

Takim Putin-Trump në Argjentinë? Flet Lavrov

19:22, 08/11/2018

Ministri i Jashtëm Rus, Sergej Lavrov është shprehur se ka një marrëveshje për një takim midis presidentit rus Vladimir Putin dhe presidentit të SHBA-ve Donald Trump në një takim të G20 në Argjentinë.

Lavrov: "Ka një marrëveshje të tillë. Unë nuk kam ndonjë informacion tjetër. Moska dhe Uashingtoni e konfirmuan atë publikisht".

Ky nuk do të ishte takimi i parë midsi presidentëve pasi janë takuar edhe më parë.

/Syri.net/A.P/

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco