VIDEO/ Nga kina vjen shpikja më e fundit, gjeni kush është spikeri i vërtetë

VIDEO/ Nga kina vjen shpikja më e fundit, gjeni kush është spikeri i vërtetë

18:50, 08/11/2018

Agjencia e lajmeve shtetërore Xinhua në Kinë thotë se ka zhvilluar një prezantues lajmesh me anë të inteligjencës artificiale, dhe është gati që të vihet në fundksion në çdo orë dhe në çdo ditë të vitit.

"Përshëndetje, po shikoni programin e lajmeve në gjuhën angleze", thotë prezantuesi në gjuhën angleze në fillim të raportit të tij të parë.

"Unë do të punoj pa u lodhur për t'ju informuar, pasi tekstet do të shtypen në sistemin tim pa ndërprerje", thotë prezantuesi në një video hyrëse.

"Unë shpresoj t'ju sjellë përvojat e reja të lajmeve”, përfundon ai në transmetimin e parë.

/Syri.net/A.P/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco