Termeti i fuqishëm 6.2 ballë në Zelanden e Re

Termeti i fuqishëm 6.2 ballë në Zelanden e Re

09:23, 30/10/2018

Një tërmet me magnitudë 6.2 ka tronditur sot Zelandën e Re.

Tërmeti u ndje në një thellësi prej 207 km dhe goditi 25 km në jug-perëndim të Taumarunui, 

Agjencia GeoNet e cila merret me shkencën e lëkundjeve të tokës, ka marr më shumë se 15 mijë raporte të banorëve se i ndjenë dridhjet e tokës.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco