FOTO/ Rrëzimi i avionit në det, ja të rejat më të fundit nga kërkimi

FOTO/ Rrëzimi i avionit në det, ja të rejat më të fundit nga kërkimi

07:00, 30/10/2018

Dronet dhe teknologjia sonare janë vendosur në Indonezi për të kërkuar aeroplanin e pasagjerëve Lion Air që u rrëzua në det të hënën.

Fluturimi JT 610 u rrëzua pak pasi u nis nga Xhakarta me 189 pasagjerë dhe ekuipazhin në bord.

Nuk ka pasur asnjë shenjë të të mbijetuarve por mbeturinat dhe sendet personale janë mbledhur nga uji.

Nuk ka ende tregues se çfarë i ka shkaktuar aeroplanit rrëzimin 13 minuta pas ngritjes në qilell.

Zyrtarët thonë se piloti i Boeing 737 kishte kërkuar të kthehej në aeroportin Soekarno-Hatta pak para se të humbiste kontaktet me kontrollin e trafikut ajror, vetëm pas 13 minuta në fluturim.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco