FOTO/ Uragani Michael, stuhia më e fortë që godet SHBA që nga 1992-i

FOTO/ Uragani Michael, stuhia më e fortë që godet SHBA që nga 1992-i

10:40, 11/10/2018

Erërat e uraganit Michael me 155 km/h e bënë atë stuhinë më të fortë në vend që nga uragani Andrew 26 vite më parë, shkruan BBC.

Stuhia më e fortë që goditi SHBA-në ishte më shumë se 25 vjet më parë, kur shkatërroi ndërtesa në Florida Panhandle dhe vrau dy persona.

Erërat e Michael prej 155 km.h, ishin vetëm 5 km/h më pak se stuhitë e kategorisë së pestë, duke e bërë atë stuhinë më të fortë që ka goditur që pas urganit Andrew që shkatërroi Floridën jugore në 1992.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco