Ja çfarë pritet të ndodhë ditën e sotme

Ja çfarë pritet të ndodhë ditën e sotme

09:08, 14/09/2018

Ja çfarë pritet të ndodhë sot në axhenden ndërkombëtare me takime zyrtare dhe jo vetëm…

PEKIN – Vizitë në Pekin e ministrit francez të Punëve të Jashtme, Jean Yves Le Drian.

BERLIN – Ministri rus i Punëve të Jashtme, Serguei Lavrov mban një fjalim në forumin gjermano-rus mbi prespektivën e një hapësire bashkëpunimi nga Lisbona deri në Vladivostok.

FRANCE – Kujtohet 60-vjetori i takimit mes gjeneralit Dë Gol dhe kancelarit gjerman, Adenauer në Kolombe le dë Eglizë (komunë në lindje të Francës).

UILMINGTON – Shumë shtete të bregut lindor në gjendje alarmi para mbërritjes së uraganit Florence.

UASHINGTON – Zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence, drejtori i NASA-s, Jim Bridenstine dhe drejtori i përgjithshëm i Galactic George Whitesides shprehen gjatë një konference mbi hapësirën.

EGJIPT – Manovra ushtarake amerikano-egjiptase “Bright Star” me pjesëmarrjen e shumë vendeve të tjera si Francak, Britania e Madhe dhe Arabia Saudite. /Ata.gov.al/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment