Frikë në Nju Jork, shpërthen tubi i avullit

Frikë në Nju Jork, shpërthen tubi i avullit

14:36, 19/07/2018

Një shpërthim masiv ka tronditur qytetin e Nju Jorkut këtë mëngjes duke shprendarë në qëel re tymi.

Raportet lokale sugjerojnë se një tub me avull ka shpërthyer pranë ndërtesës 'Flat Iron Building' në cep të bulevardit 5 dhe rrugës 21.

NJë përdoruesja e rrjeteve sociale postoi një video të incidentit që tregoi një 'kullë' të trashë të tymit në rrugë.

NBC Neë York raportoi se shpërthimi u raportua pak pas orës 6:30 të mëngjesit në Big Apple.

Ende nuk dihet nëse dikush është lënduar nga shpërthimi, por trafiku është devijuar.

Ndërtesat përreth thuhet se janë evakuuar dhe shërbimet e emergjencës janë në vendin e ngjarjes.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment