VIDEO/ Takohen bashkë llava e vullkani Hawai dhe oaqani, ja pamjet e krijuara

VIDEO/ Takohen bashkë llava e vullkani Hawai dhe oaqani, ja pamjet e krijuara

01:30, 18/06/2018

Vullkani i Kilauea i Hawaiut ka derdhur llavë në oqean në Kapoho Bay, duke shkaktuar një mjegull të acidit klorhidrik shumë të zjarrtë

Shpërthimi është tani në ditën e 42-të. Samiti i vullkanit shpërtheu të mërkurën në mëngjes, dhe disa çarje fluturuan llavë deri në 50 metra lartësi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment