Akuzat ndaj Iranit/ Trump mbështet Netanyahun: Ka të drejtë...

Akuzat ndaj Iranit/ Trump mbështet Netanyahun: Ka të drejtë...

20:45, 30/04/2018
A+ Aa A-

Presidenti amerikan Donald Trump i ka dhënë të drejtë Kryeministrit izraelit Benjamin Netahyau lidhur me akuzën se Irani ka gënjeyr për programin bërthamor.

Trump tha se është dakord me Kryeministrin Netanyahu, sipas të cilit Irani ka vijuar me aktivitetin bërthamor, edhe pas marrëveshjes së arritur me disa vende perëndimore.

Presidenti Trump e kritikoi përsëri marrëveshjen dhe tha se ajo është arritur vetëm midis një numri të vogël shtetesh, por nuk pranoi të jepte hollësi se çfarë vendimi do të merrte lidhur me të ardhmen e saj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco