VIDEO/ 7 vjeçarja siriane tregon momentet e tmerrit kur u sulmua me helm kimik në Douma...

VIDEO/ 7 vjeçarja siriane tregon momentet e tmerrit kur u sulmua me helm kimik në Douma...

16:16, 16/04/2018

Një 7-vjeçare siriane ka rrëfyer momentet e tmerrit dhe përpjekjet për të shpëtuar kur mbi civilët është hedhur helm kimik nga regjimi i Assadit, në sulmin e rreth 1 jave më parë.

Masa ka treguar se si është fshehur në një bodrum duke u detyruar të durojë erën e gjakut, ndërsa sipër tyre sulmoheshin civilët që s’kishin gjetur strehim.

Fotografitë e saj janë publikuar në mediat ndërkombëtare, ndërsa ajo kishte pësuar shok si pasojë e sulmit me armë kimike në Douma të Sirisë.

 “Ishim në një bodrum në Douma kur ndodhi sulmi. Papritmas ata hodhën mbi ne një fuqi, por nuk eksplodoi. Bëri një zë si ‘fessshh’”, ka thënë ajo.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment