Përplasen dy aeroplanë, nuk pritet të ketë të mbijetuar

Përplasen dy aeroplanë, nuk pritet të ketë të mbijetuar

14:12, 16/04/2018

Dy aeroplanë të vegjël janë përplasur në ajër ndërsa i afroheshin aeroportit gjerman.

Mendohet se ka të paktën 2 viktima pasi aeroplanët u rrëzuan në Adolf Ëurth Aeroportit në Schëabisch Hall.

Të dy të vdekurit ishin pilotë sipas mediave gjermane, por hetuesit thonë se numri i të vdekurve do të vazhdojë të rritet ndërsa ekuipazhet po vazhdojnë të kërkojnë viktimat.

Avionët u përplasën teksa po përpiqeshin të uleshin në areport në të njëjtën kohë rreth orën 16:00 të dielën. Ata fluturuan respektivisht nga Shtutgart dhe Regensburg.
Vendi i rrëzimit ndodhet 600 metra larg aeroportit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment