Trump shkarkon Sekretarin e Shtetit Rex Tillerson, ja kush e zëvendëson

Trump shkarkon Sekretarin e Shtetit Rex Tillerson, ja kush e zëvendëson

13:58, 13/03/2018

Presidenti i SHBA Donald Trump shkarkon Sekretaren e Shtetit Rex Tillerson, duke e zëvendësuar atë me shefin e CIA-s Mike Pompeo

Kjo është levizja më e funidt në administratën Trump. Presidenti amerikan të martën shkarkoi krahun e tij të djathtë Rex Tillerson dhe këtë e njoftoi njoftoi për Twitter zëvendësimin e tij nga kreu i tanishëm i CIA-s, agjensia e inteligjencës amerikane, Mike Pompeo.

Ky i fundit zëvendësohet në postin e tij nga Gina Haspel, e cila bëhet gruaja e parë që kryeson CIA-n.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

i deleguari13/03/2018 14:33

Qenka rradhe e gjate sa t'i vije dita Donald Lu-se

Shto koment