VIDEO/ E pabesueshme sa para fiton në ditë ky person nga shitja e qumshtit të gomarit

VIDEO/ E pabesueshme sa para fiton në ditë ky person nga shitja e qumshtit të gomarit

13:24, 19/02/2018

Një person në turqi prej 10 vitesh ka një fermë shumë të veçantë, fermë gomerësh.

Ai sëbashku me 4 fëmijët e tij, bëjnë rreth 1200 lira në ditë me qumshtin e gomerve.

Një gomar kryesisht ka ½ kg qumësht dhe 1 kg ai e shit për 80 lira, aq saç e ka shitur që në fillim të biznesit të tij.

Qumshti përdoret për shërimin e disa sëmundjeve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment