EKSKLUZIVE/ Aktori i famshëm anglez konvertohet në serb

EKSKLUZIVE/ Aktori i famshëm anglez konvertohet në serb

11:54, 11/09/2017

Aktori i famshëm britanik Ralf Fiennes i është dhënë shtetësia serbe.

Dhënia e shtetësisë së aktorit dhe regjisorit të famshëm britanik është cikluar nga vetë kryeministrja e Serbisë Ana Brnabiç më 7 shtator.

Fiennes në Beograd në vitin 2010, ka xhiruar filmin rreth baletmaestrit më të famshëm të të gjitha kohërave Rudolf Nurejev.

Aktori britanik më 23 qershor ka qenë i ftuar special nga presidenti sërb Aleksandar Vucic kur ky i fundit organizoi ceremoninë e betimit si president i Sërbisë.

Më parë pasaportë serbe, kanë fituar edhe aktorë të famshëm botërorë si Johnny Deep, Steven Seagal e Monica Belluci.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat