Lajmi i fundit

LIVE/ Kuvendi në seancë plenare, diskutohet rezoluta anti-korrupsion

Saimir Bajo: Ja pse zgjodha Venclovan për dokumentarin tim

23:09, 16/04/2024
A+ Aa A-

Artisti Saimir Bajo, i ftuar në A Show me Adi Krastën në Syri TV, tregoi për eksperiencën e tij me dokumentarin për personazhin Tomas Venclovan i cili në dosjen e KKB-së është quajtur dekadenti me një numër të caktuar.

Pyetur nga moderator Adi Krasta, se pse mendonte se ky personazh do të kishte një lloj impakti në Shqipëri, Bajo tregoi:

Arsyeja që unë zgjodha ta shfaqja por fillimisht për ta bërë dokumentarin, Tomas Venclovan e kam takuar para 15 vitesh në Tiranë, falë mikut tim që i botoi librin dhe ishtë një njohje rastësorë që mua më dha një impresion të madh.

Ne udhëtuam nepër Shqipëri, dhe ai ka qenë dhe tek shtëpia ime në Gjirokastër, sepse ai ka një vlerësim të madh dhe për antikitetin sepse dhe poezinë që bën e ka të lidhur me antikitetin dhe arkitekturën.

Ne shkuam në Shqipërinë  e vërtetë ankitektonike.

  Ajo që mua më bëri përshtypje ishte se Tomas ishte njeri i qetë , i butë, i dashur dhe më dha një ndjesi të mirë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco