Ja si ndryshuan emrat e shkollave në Tiranë

Ja si ndryshuan emrat e shkollave në Tiranë

07:15, 28/03/2023
A+ Aa A-

Ja si ndryshuan emrat e shkollave në Tiranë!

Dokumenti që arkivi publikon sot është një shkresë e Ministrisë së Arsimit e cila i përket vitit 1939 dhe na dëshmon ndryshimin e emrave të shkollave në Tiranë në atë periudhë.

1. Shkolla Pr. Sanije u ndrrue me Shkollën "Luigj Kurakuqi".
2. Shkolla Pr. Myzejen në Shkolla 'Bajram Curri".
3. Shkolla Pr. Ruhije ne Shkolla "Avni Rustemi".
4. Shkolla Pr. Maxhide në Shkolla “Et-hem Tota".

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco