E trishtë! Ndahet nga jeta gazetari i njohur shqiptar

E trishtë! Ndahet nga jeta gazetari i njohur shqiptar

15:55, 15/08/2022
A+ Aa A-

Ditën e sotme është ndarë nga jeta gazetari nga Kosova Mehmet Emerllahu.

Një njoftimin mbi detajet e ceremonisë mortore, bëhet me dije se i ndjeri vuante nga një sëmundje e rëndë.

Gazetari do të përcillet për në banesën e fundit ditën e nesërme.

“Miq, me dhimbje të thellë u njoftojmë se sot pas një sëmundje të gjatë ndërroi jetë më i dashuri ynë, Mehmet Emerllahu.

Varrimi i të ndjerit do të bëhet nesër më 16.08.2022 ora 15:00 në varrezat e fshatit Ramjan.

Nisja e funeralit organizohet nga shtëpia e të ndjerit në rrugën Astrit Bytyqi në Ferizaj.

Do të mbetesh përgjithmonë shembull i një intelektuali të mirëfilltë dhe udhërrëfyesi i familjes dhe jo vetëm:, thuhet në njoftim.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco