ME FOTO/ Logu i bjeshkëve të Kelmendit dhe Miss Bjeshka 2022

ME FOTO/ Logu i bjeshkëve të Kelmendit dhe Miss Bjeshka 2022

11:21, 08/08/2022
A+ Aa A-

“Logu i Bjeshkëve”, i kthyer në një nga traditat më të bukura të maleve shqiptare, organizohet prej 24 vitesh duke promovuar traditat e paçmueshme të malsorëve, të cilat janë krenari e trashëgimisë së kombit tonë, si dhe përzgjedhja e më të hijëshmes zanë mali stolisur me xhubletë.

 

 

Image

Fitusese e Logut te Bjeshkeve " Miss Bjeshka 2022" u shpall vajza nga Kelmendi Dila Bunja.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco